Select Page
Псалом 119: Невдоволення

Часто кажуть: «життя — це подорож». Роками ми можемо не помічати того факту, що ми рухаємося в певному напрямку; на інших етапах життя ми більш обдумано вибираємо напрямок руху. Що пробуджує нас до цих більш свідомих частин подорожі?

«Псалми сходження» (Псалми 119-133) — це збірка пісень мандрівників для релігійних паломництв, які співали ізраїльтяни під час своїх подорожей до Єрусалиму на єврейські свята. Вони сповнені образів духовної життєвої подорожі, на яку ми часто вирушаємо. Що вражає в першій пісні списку, Псалмі 119, то це те, з чого починається подорож: невдоволення. У цьому псалмі є втома від світу: страждання (в. 1); потреба врятуватися від неправди та обману (в. 2); реальність судження (в. 3-4); горе надто довгого проживання з поганими людьми (вв. 5-7).

Пошуки Бога часто починаються з такого почуття незадоволення світом, бажання чогось більшого в житті, усвідомлення потреби Божого прощення та допомоги. Псалом 119 дає нам змогу натиснути кнопку перезавантаження, покликати про допомогу (в. 1) і перевірити, де нас затягнули пусті обіцянки (в. 2-4) і вплив «тих, хто ненавидить мир» (в. 5-7).

Ісус був євреєм, який також здійснив подорож до Єрусалиму зі Своїми друзями. Вважається, що дорогою туди вони також співали б ці псалми разом. Під час цієї подорожі (записаної в Луки 9:51–19:28) Він навчав, що таке йти з Ним. Християни вірять, що Він живий і сьогодні, що Він запрошує нас мандрувати життям разом з Ним, і що лише Його спосіб життя дозволить нам перейти від незадоволення до миру.

Якщо ви відчуваєте незадоволення світом навколо вас, чому б не прочитати те, що Ісус стверджує, пропонує вам? І чому б не попросити Його сьогодні показати тобі, як це — слідувати за ним? Він любить відповідати на дзвінки тих, хто в біді, і рятує нас від брехні та обману (в. 1-2).

МОЛИТВА Дякую, Ісусе, що Ти є, що Ти знаєш про моє глибоке почуття незадоволення життям і піклуєшся про мене. Будь ласка, покажи мені, як Ти можеш задовольнити всі мої потреби та глибокі прагнення в житті. Допоможи мені довіряти Тобі і подорожувати з Тобою від сьогодні. Амінь.

1 Пісня при підході до храму. Я закликав до Господа, коли перебував у біді, і Він мене почув.

2 Господи, визволи мою душу від обманливих уст і від підступного язика!

3 Чого би тобі дати, що тобі додати, підступний язику?

4 Вигострені стріли сильного з вугіллям пустелі.

5 Горе мені, бо моє скитання затягнулося, я оселився між наметами Кидара.

6 Довго тинялася моя душа в скитанні.

7 Я був у мирі з тими, які ненавидять мир. Коли я з ними говорив, вони безпідставно воювали зі мною.

More

Псалом 84: гармонія

Псалом 84: гармонія

У час війни понад усе бажають гармонії: завершення розбрату та виправлення всього. Проте неможливо відповісти на запитання, як цього досягти. Як нам покінчити із брехнею, несправедливістю та плутаниною, і водночас сприяти єдності, милосердю та співпраці? Цей псалом...

Псалом 83: Туга за домом

Псалом 83: Туга за домом

Мене вразила нещодавня інфографіка про війну в Україні. У ній наголошувалося на величезній кількості біженців (понад 6,5 мільйонів людей), які переїхали в сусідні країни в період з лютого до травня 2022 року. І за кожною цифрою стоїть особиста криза, відірваність від...

Псалом 82: Дай мені притулок

Псалом 82: Дай мені притулок

«Війна, діти: до неї лише один постріл». Пісня групи Rolling Stones ‘Gimme Shelter’ («Дай мені притулок») була написана під час жорстокої доби В’єтнамської війни, коли пограбування та спалення щодня показували по телебаченню. Мік Джаггер прокоментував, що, крім того,...