Select Page
Псалом 84: гармонія

У час війни понад усе бажають гармонії: завершення розбрату та виправлення всього. Проте неможливо відповісти на запитання, як цього досягти. Як нам покінчити із брехнею, несправедливістю та плутаниною, і водночас сприяти єдності, милосердю та співпраці?

Цей псалом описує агонію людей, які раніше пережили часи матеріальної та духовної гармонії (вірші 2-4), але зараз перебувають у розбраті, і благають Бога відновити їх (вірші 5-8). Їхня рішучість прислухатися до того, що Бог має сказати (вірш 9), є ключовим моментом цього псалму, тому що вони усвідомлюють, що гармонія, якої вони прагнуть, може прийти лише від Нього.

Пастор 16-го століття Жан Кальвін якось писав, що для досягнення справжньої гармонії в житті у вас мають співіснувати чотири чесноти: правда (чітке розуміння різниці між добром і злом), милосердя (здатність до доброти та прощення), справедливість (правильне та справедливе правосуддя) і мир (кінець конфлікту). Усі чотири перераховані в цьому псалмі як чесноти, які дає Бог (вірші 11-12), і ніщо у світі не може принести справжнє щастя більше, ніж ці чотири чесноти, які панують разом.

Однією з найбільших проблем, які ми маємо як люди, як було доведено протягом історії, є те, що ми не можемо змусити ці чесноти співіснувати. Це вимагає надприродного втручання: тільки Бог може це зробити. І він втрутився, пославши Свого Сина, Ісуса, у світ. Ісус був єдиною людиною в історії, яка повністю втілила всі чотири чесноти. Його смерть на хресті була найвищим моментом, коли правда, милосердя, праведність і мир стали доступними для людства. І нам обіцяно, що одного дня Він повернеться, щоб ці чесноти запанували. Якщо ми прагнемо гармонії на цій землі, це починається зі слухання того, що він має сказати.

МОЛИТВА Боже на небесах, промові допоможи мені слухати. Тільки ти можеш забезпечити справжню гармонію, між небом і землею, від людини до людини; дякую, що Ти пропонуєш це безплатно. Будь ласка, покажи мені Свою правду, милість, справедливість і мир; наповни мене ними, щоб вони панували в серці моїм і виливалися назовні. Амінь.

1 На закінчення. Псалом синів Корея.

2 Господи, Ти вподобав Свою землю й повернув із полону Якова.

3 Ти простив беззаконня Своєму народові, — покрив усі їхні гріхи. (Музична пауза).

4 Весь Свій гнів Ти стримав, — відвернувся від гніву Свого обурення.

5 Поверни нас, Боже нашого спасіння, відверни від нас Свій гнів.

6 Невже Ти вічно будеш гніватися на нас, чи продовжуватимеш Свій гнів із роду в рід?

7 Боже, повернувшись, Ти оживиш нас, — і Твій народ буде радіти Тобою!

8 Вияви нам, Господи, Своє милосердя і подай нам Своє спасіння.

9 Послухаю, що мені скаже Господь Бог, бо Він говоритиме про мир для Свого народу, для Своїх побожних і для тих, які звертають своє серце до Нього.

10 Адже Його спасіння близьке до тих, хто боїться Його, — аби Його слава оселилася в нашому краї.

11 Милосердя і правда зустрілися, правда і мир поцілувалися:

12 правда піднялася вгору із землі, а справедливість із неба нахилилася.

13 Тож Господь дасть добро, — і наша земля дасть свій врожай.14 Правда піде перед Ним — своїми кроками ступатиме по дорозі.

More

Псалом 119: Невдоволення

Псалом 119: Невдоволення

Часто кажуть: «життя — це подорож». Роками ми можемо не помічати того факту, що ми рухаємося в певному напрямку; на інших етапах життя ми більш обдумано вибираємо напрямок руху. Що пробуджує нас до цих більш свідомих частин подорожі? «Псалми сходження» (Псалми...

Псалом 83: Туга за домом

Псалом 83: Туга за домом

Мене вразила нещодавня інфографіка про війну в Україні. У ній наголошувалося на величезній кількості біженців (понад 6,5 мільйонів людей), які переїхали в сусідні країни в період з лютого до травня 2022 року. І за кожною цифрою стоїть особиста криза, відірваність від...

Псалом 82: Дай мені притулок

Псалом 82: Дай мені притулок

«Війна, діти: до неї лише один постріл». Пісня групи Rolling Stones ‘Gimme Shelter’ («Дай мені притулок») була написана під час жорстокої доби В’єтнамської війни, коли пограбування та спалення щодня показували по телебаченню. Мік Джаггер прокоментував, що, крім того,...